Συμμετοχή του σχολείου μας σε πρόγραμμα eTwinning υπό την επίβλεψη και καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Αγγλικών Αθηνάς Ρόμπου.

Το σχολείο μας, ως μέλος της eTwinning κοινότητας των σχολείων της Ευρώπης, συμμετείχε και φέτος σε εκπαιδευτικό συνεργατικό πρόγραμμα που αφορούσε την ανταλλαγή ευχετήριων καρτών με σχολεία από διάφορες Ευρωπαϊκές χώρες. Το πρόγραμμα ξεκίνησε τέλη Νοεμβρίου και ολοκληρώθηκε τέλη Ιανουαρίου.

Οι μαθητές του τμήματος Ε1 ετοίμασαν ο καθένας από μία χειροποίητη κάρτα για ένα διαφορετικό σχολείο, τη διακόσμησαν όπως επιθυμούσαν και έγραψαν ευχές για τη νέα χρονιά στα ελληνικά και στα αγγλικά. Οι κάρτες μας ταχυδρομήθηκαν και σταδιακά έφτασαν στα σχολεία που συμμετείχαν στο πρόγραμμα.

Επιστρέφοντας από τις διακοπές των Χριστουγέννων το σχολείο μας έλαβε ευχές για το νέο έτος μέσω ταχυδρομείου από τους εταίρους του προγράμματος. Οι κάρτες που λάβαμε ήταν από σχολεία της Ιταλίας, Πολωνίας, Ισπανίας και Πορτογαλίας!

Καλή χρονιά και του χρόνου!